помочь сейчас

Реквизиты для оказания помощи

Банк получателя "Райффайзен Банк Аваль" г.Киев
р/с 26006259154
МФО 380805
ЕГРПОУ 34994784
Получатель: БФ "Парус Надежды"
Назначение платежа: Благотворительная помощь на лечение детей.
(для организаций -
без НДС)
Банк получателя Приватбанк
р/с 26008054301283
МФО 328704
ОКПО 34994784
Получатель: БФ "Парус Надежды"
Назначение платежа: Благотворительная помощь на лечение детей.
(для организаций -
без НДС)

"СТОП БОЛЬ"

Jun 26, 2012

 

 

Президентові України
Януковичу Віктору Федоровичу

Шановний пане Президенте!

Ми, які нижче підписалися, звертаємося до Вас із проханням взяти під особистий контроль ситуацію з доступом невиліковно хворих пацієнтів в Україні до знеболення опіоїдними анальгетиками.

Ми занепокоєні тим, що часті зміни очільників Міністерства охорони здоров’я України та непослідовність рішень не дають змоги подолати перешкоди на шляху до забезпечення ефективного знеболення пацієнтам, внаслідок чого Україна порушує право своїх громадян на здоров’я, гарантоване Міжнародним пактом про економічні, соціальні та культурні права (МПЕСКП).

Відповідно до статті 12 МПЕСКП, Україна визнає «право кожної людини на найвищий досяжний рівень фізичного і психічного здоров’я» та повинна вжити заходи для «створення умов, які б забезпечували всім медичну допомогу і медичний догляд у разі хвороби».

Натомість до представників громадських організацій у різних регіонах України звертаються пацієнти та їх родичі з інформацією про факти відмови невиліковно хворим у призначенні опіоїдих анальгетиків. Знеболення є критично важливим елементом системи надання паліативної допомоги. Але процедури надання знеболення у державних медичних закладах України суттєво відрізняються від найкращих міжнародних практик і рекомендацій Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я. За таких умов бездіяльність Уряду змушує пацієнтів невиправдано страждати від сильного болю та принизливого для людської гідності поводження, а їх близьке оточення приречене на тяжкі моральні випробування та психологічні страждання, які за своєю силою можуть бути прирівняними до тортур.

За даними дослідження міжнародної правозахисної організації Human Rights Watch («Неконтрольований біль», 2011), 428 тисяч українців щороку потребують паліативної допомоги та знеболення для полегшення симптомів невиліковних хвороб. Це приблизно 80% невиліковно хворих на онкологічну патологію, туберкульоз, СНІД та інші захворювання. Морфін, який входить до переліку життєво необхідних лікарських засобів ВООЗ, є стандартом знеболення в світі, але на превеликий жаль, в Україні, доступ до нього обмежений, а таблетовані форми в принципі відсутні.

З метою покращення якості життя невиліковно хворих пацієнтів та їх близьких, забезпечення дотримання принципів прав людини та найскорішої реалізації положень МПЕСКП, звертаємося до Вас з проханням:

  1. Невідкладно доручити Уряду затвердити Постанову Кабінету Міністрів «Про затвердження Порядку обігу наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів в закладах охорони здоров’я»;
  2. Взяти під особистий контроль реєстрацію, виробництво та надходження в аптечну мережу вітчизняного таблетованого морфіну;
  3. Доручити Міністерству охорони здоров’я, Державній службі України з лікарських засобів, Державній службі України з контролю за наркотиками та органам місцевого самоврядування відновити діяльність мережі аптек комунальної власності, що мають ліцензію на обіг наркотичних та психотропних лікарських засобів та здійснюють відповідну діяльність.

Запровадження цих змін засвідчить прихильність держави Україна виконувати взяті на себе зобов’язання із захисту основоположних прав людини та забезпечить гідні умови життя невиліковно хворим пацієнтам та їх рідним.

З повагою,

Обращаемся ко всем с просьбой подписать открытое письмо Президенту.

 

Категории: Дети